>EZEL

>

Geçtiğimiz pazartesi ekrana bir çok yeni dizi film girdi. Uzun zamandan beri dizi film projelerinde yer almayan Kenan İmirzalıoğlu’nun dizisi de ekrana merhaba diyenlerden. Ezel dizisi, bir intikam öyküsünü konu alan ve yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, başrollerde Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin rol aldığı yeni bir dizi.

Ezel geçmişle bugünü birbirine bağlayan bir ihanet öyküsü. Geçmişte çok iyi arkadaşlar olan Cengiz (Yiğit Özşener), Ömer (Kenan İmirzalıoğlu), Kerpeten Ali ve Eyşan (Cansu Dere) Ömer’in askerden dönmesiyle evlilik kararı almalarıyla, çıkmaza doğru sürüklenirler. Bu çıkmaza doğru sürüklenme Eyşan’a çok aşık olan Ömer’in arkadaşları ve Eyşan tarafından ihanet görmesiyle başlar. Bir gece dört arkadaş sahilde konuşmaya başlarlar, gizliden gizliye Eyşan’a derinden aşık olan Cengiz bir türlü Ömer ile Eyşan’ın beraberliğini ve aşkını kabul edememiştir. Bunun için çok haince bir plan yapacaktır ve bu plana Eyşan’da ortak olmaktadır. Ömer adam öldürme suçundan hapse attırılacak, Eyşan Ömer’in davasında aleyhine ifade verecektir.Tam oniki sene önce yaşanan olaylar Ömer tarafından kabullenilemezken, tam bir intikam ateşi ile kavrulan Ömer, kozunu tam oniki sene sonra Cengiz’in otelinin kumarhanesinde gösterecektir.

Diziyi genel olarak değerlendirirsek, başarılı bir casting oluşturulmuş. Cansu Dere ve Kenan imirzalıoğlu Son Osmanlı’daki uyumlu çalışmalarını devam ettirmekteler. Yönetmenin çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Bir çok açıdan, bir çok kamera kullanarak zahmetli bir işe kalkışmış. Kurgu da bir o kadar iyi tasarlanmış, dizi film projelerinde zamanın darlığından ve bütçelerin kısıtlı olmasından dolayı farklı mekanlar genellikle az kullanır fakat en az on farklı mekanda başarılı çekimler yapılmış, bu da diziyi izlerken klasik dizi yapım şeklinden EZEL’i ayırmaktadır. ilk bölümdür diye mi yoksa hep mi böyle gider bilinmez bunu zaman gösterecek. Kenan İmirzalıoğlu’nun oyunculuğu tartışılamaz derecede güzelleşmiş, kullandığı mimikler, duruş, diksiyon, seslendirme hepsiyle bir bütün olarak karşımıza çıkıyor. Yanlız Cansu Dere ile bir uyum içerisinde olsalarda ben oraya güzel ama daha sert ifadeli bir bayan oyuncu koymalarını beklerdim. Cansu Dere’nin dün akşam ki performansı bende hayal kırıklığı yarattı. Sanki bu diziye ait değilmiş, konuk oyuncu olarak performans gösteriyor gibiydi. Senaryo konusunda klasik bir türk dizi film konusu olmuş. Ama çok fazla seyirci çekeceği kesin çünkü tutkulu bir aşk hikayesi, intikam, ihanet duygularını barındırıyor ve hep iyi rollerde izlemeye alıştığımız Kenan İmirzalıoğlu baş rolde. Birde son olarak söylemeden geçemeyeceğim Cengiz karakterindeki başarılı oyuncu Yiğit Özşener, ekrana yansıttığı enerji bakımından ender bulunan oyunculardan. Bay ve Bayan her kitleden herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir dizi film projesi.

Reklamlar
Bu yazı TV içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s