>Günü Filmi:9

>

Yapımcı koltuğunda Tim Burton’un oturduğu bu hayal gücünün sınırlarında dolaşan animasyon filmini  seveceksiniz.Yönetmen Shane Acker ,9 dan önce görüntü yönetmenliği ve 3d developerlik yapmış,bu yüzden de animasyon beklentilerin çok üzerinde.Belli ki Tim Burton’da projeyi gönülden desteklemiş.
Dokuz adet el yapımı bez bebeğin ,yakın gelecekte makinelerin insanları yok ettiği bir savaştan sonra canlanıp yeni dünyadaki yaşam çabalarını anlatan film,ilk etapta biraz Wall-E ‘yi çağrıştırabilir.1’den 9 ‘a kadar numaralandırılmış bez bebeklerimiz pek şekerler ve bir o kadar da değişik karakterlere sahipler.Konu pek bir hızlı geliştiği için arada dağılıyor,neler olduğunu ya da niye olduğunu karıştırabiliyorsunuz.Aslında öykü geneli çok yaratıcı fakat yönetmenin aklındaki neyse öyküyü hızlı bir sekilde özetlemek isterken zaman zaman büyüsünü kaybettirip,geliştirilmemiş hikaye hissine kapılmamıza neden oluyor,ama animasyon sinemasını takip edenler için umud vaadeden bir yönetmen ve arkasında sıkı bir yapımcı var.

Reklamlar
Bu yazı Günün filmi içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to >Günü Filmi:9

  1. fafatuka dedi ki:

    >merhaba,animasyon filmlerini çok severim ve ben de bir yazı yazmıştım bu filmle ilgili sivrisinema.com'da. bazı tespitlerde yalnız olmadığımı görünce sevindim açıkçası, çünkü bence de 9, görselliği doyurucu ama hikayesi sofradan aç kaldıran bir animasyon. yönetmenin sonraki işlerinde bu eksikliğini kapatacağını umalım 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s